Szachy

Figury szachowe „K2022”
 
Unikatowy zestaw rzeźbionych figur z drewna jaworu (jasne) i orzecha europejskiego (ciemne). Czarna barwa figur została uzyskana poprzez chemiczną aktywację garbników zawartych w drewnie. Figury nie były poddane malowaniu z użyciem zewnętrznego koloru. Wykończenie oraz zabezpieczenie powierzchni z użyciem lakieru poliuretanowego. Rzeźbienia zostały osadzone na mosiężnych podstawach z filcową podkładką, zabezpieczającą szachownicę przez zarysowaniem.
Etui zostało wykonane z drewna dębowego, barwionego w procesie chemicznej aktywacji garbników, i wykończone lakierem poliuretanowym. Wnętrze etui zostało wyłożone filcem. Uchwyty figur wykonane z drewna dębowego, włókna węglowego oraz mosiądzu.
 
Wymiary figur z podstawami:
Król: 105mm, 86g
Królowa: 95mm, 77g
Goniec: 80mm, 72g
Skoczek: 70mm, 68g
Wieża: 65mm, 73g
Pionek: 60mm, 38g

Chess set 2022 (wzór)

Wzory figur szachowych, wykonane w drewnie olchowym i zabezpieczone lakierem poliuretanowym półmat. Wzory podstaw wykonane w technologi druku 3D SLA.

Szachy „B33”
Figury szachowe wykonane z drewna merbau i dąb, wykończone olejem bezbarwnym. Figury stworzone na bazie kwadratu o bokach: 25mm x 25mm, i wysokości kolejno:
pionek – 46mm
wieża – 55mm
koń – 60mm
goniec – 65mm
hetman – 75mm
król – 80mm
Szachownica na bazie sklejki grubości 15mm, oklejona drewnem dębu i merbau grubości 9mm. Wypełnienie między polami z żywicy. Wymiar całkowity szachownicy wynosi 364mm x 364mm. Wymiar pola: 34,5mm x 34,5mm. Całość wykończona olejem bezbarwnym.

Szachy „Sifor”
Szachownica wykonana z drewna dębowego, amarantu i jesionu, wykończona i zabezpieczona olejem naturalnym, dzięki czemu drewno zachowuje swój naturalny efekt wizualny jak i fizyczny. Wykończenie olejem ułatwia również ewentualną regenerację uszkodzeń jak i odświeżenie drewna. Figury wykonane z drewna jesionu i amarantu, wykończone zostały olejem naturalnym. Całkowity wymiar szachownicy wynosi: 292mm x 292mm, wymiar pola: 25mm x 25mm.
Prezentowane na zdjęciach kolory, mogą różnić się nieco swą barwą i nasyceniem od stanu faktycznego. Na wizualny efekt wpływa barwa światła, jego natężenie oraz kierunek padania.

Szachy „JOD”

Szachownica wykonana z drewna dębu oraz orzecha, wykończona i zabezpieczona olejem naturalnym, dzięki czemu drewno zachowuje swój naturalny efekt wizualny jak i fizyczny. Wykończenie olejem ułatwia również ewentualną regenerację uszkodzeń jak i odświeżenie drewna. Figury wykonana z drewna orzecha i jesionu, wykończone zostały olejem naturalnym.
Całkowity wymiar szachownicy wynosi: 310mm x 310mm, wymiar pola wynosi: 30mm x 30mm.
Prezentowane na zdjęciach kolory, mogą różnić się nieco swą barwą i nasyceniem od stanu faktycznego. Na wizualny efekt wpływa barwa światła, jego natężenie oraz kierunek padania.

Szachy „Teiro”
Szachownica wykonana z drewna jesionu, zamknięta ramą z drewna egzotycznego. Wymiar zewnętrzny wynosi 43cm x 43cm. Wszystkie zdobienia zostały wykonane ręcznie. Całość zabezpieczona olejem, co w przypadku nadmiernej eksploatacji powierzchni drewna, ułatwi jego restaurowanie. Waga wynosi około 2kg, co zapewnia stabilność i komfort rozgrywki. Przykręcone od spodu stopy, zabezpieczają powierzchnię mebla na którym stoi szachownica. Dodatkowo, podnoszą lekko całość do góry, tworząc złudzenie lewitującej szachownicy. Figury wykonane z drewna jesionu, zabezpieczone olejem. Zdobienia znajdujące się na pionkach i królówkach, wykonane zostały z mosiądzu.

Warcaby „JAD” (jesion, amarant, dąb)
Warcaby wykonane z drewna jesionu, dębu i amarantu. Szachownica powstała na drewnie jesionu, o grubości 27mm, w którym zostały wydłutowane gniazda i wklejone drewno dębowe. Drewno amarantu zostało użyte do stworzenia ramki oraz części pionków. Jasne pionki wykonane zostały z jesionu. Całość zabezpieczona olejem. Wymiar całkowity szachownicy wynosi: 285mm x 285mm.