Szachy

Szachy „Sifor”
Baza szachownicy wykonana z drewna dębowego, w którym zostały wydłutowane gniazda, i wklejone drewno amarantu oraz jesionu. Ramka szachownicy wykonana z drewna jesionu, pionki to również jesion i amarant. Wymiar całkowity szachownicy wynosi: 278mm x 370mm x 25mm. Wymiar pól kratownicy: 25mm. Wysokość pionków: 30mm. Głębokość gniazd na pionki: 13mm. Całość zabezpieczona olejem.

Szachy „Teiro”
Szachownica wykonana z drewna jesionu, zamknięta ramą z drewna egzotycznego. Wymiar zewnętrzny wynosi 43cm x 43cm. Wszystkie zdobienia zostały wykonane ręcznie. Całość zabezpieczona olejem, co w przypadku nadmiernej eksploatacji powierzchni drewna, ułatwi jego restaurowanie. Waga wynosi około 2kg, co zapewnia stabilność i komfort rozgrywki. Przykręcone od spodu stopy, zabezpieczają powierzchnię mebla na którym stoi szachownica. Dodatkowo, podnoszą lekko całość do góry, tworząc złudzenie lewitującej szachownicy. Figury wykonane z drewna jesionu, zabezpieczone olejem. Zdobienia znajdujące się na pionkach i królówkach, wykonane zostały z mosiądzu.

Warcaby „JAD” (jesion, amarant, dąb)
Warcaby wykonane z drewna jesionu, dębu i amarantu. Szachownica powstała na drewnie jesionu, o grubości 27mm, w którym zostały wydłutowane gniazda i wklejone drewno dębowe. Drewno amarantu zostało użyte do stworzenia ramki oraz części pionków. Jasne pionki wykonane zostały z jesionu. Całość zabezpieczona olejem. Wymiar całkowity szachownicy wynosi: 285mm x 285mm.