40 kilo

Pod ostatnim filmem z moją realizacją skrzynki narzędziowej, pojawiło się sporo komentarzy odnośnie jej ciężaru. Jedni doradzają aby zamontować kółka, inni piszą wprost, że jest za ciężka i zniszczy mi kręgosłup. Dziękuję wszystkim za te słowa troski o me zdrowie 🙂
Jednocześnie chciałem zapytać – co się stało?  Czy dźwignięcie 40kg jest jakimś ogromnym wysiłkiem? Nie jestem siłaczem, a pomimo tego, przy moim wzroście 186cm i wadze +/- 70kg, jestem w stanie podnieść skrzynię z ziemi  bez problemu.
Czy mój kręgosłup cierpi przez to? Przecież ciało to skomplikowany mechanizm składający się ze ścięgien, mięśni, kości i różnych innych tworów. I to właśnie w głównej mierze te mięśnie i ścięgna scalają cały szkielet, że to się rusza i nie opada na ziemię. A dźwiganie czegokolwiek z ziemi nie odbywa się jedynie za pośrednictwem kręgosłupa. Przecież podczas schylenia się pracują całe plecy, barki, ramiona, szyja, biodra, nogi. Oczywiście, jeśli spędzałbym 8 godzin dziennie siedząc, a później rwał się do podnoszenia czegokolwiek, mogłoby to się źle skończyć. Na szczęście dla mego ciała, staram się być aktywny fizycznie, czy to pracując czy też ćwicząc.
Tak więc nie sądzę aby powodem mych ewentualnych problemów zdrowotnych było podniesienie 40kg skrzynki z ziemi, załóżmy 6 razy dziennie, i przeniesienie jej kilkanaście albo kilkadziesiąt metrów – i tak 7 dni w tygodniu przez rok albo więcej. Jeśli zmęczy mi się jedna ręka, to mam jeszcze drugą. Albo w dwóch rękach poniosę skrzynkę.
Za jakiś czas nakręcę odcinek, w którym przy okazji zaprezentuję pełen potencjał tej skrzynki. Dorobiłem do niej zamknięcie, tak więc po wyciągnięciu uchwytu mam bardzo stabilny podest na którym mogę stanąć, albo ciąć, szlifować, itd.
A gdy kiedyś stwierdzę, że już mi się nie chce jej dźwigać, to będę miał świetny kufer na cokolwiek, przerobię ją na doniczkę, albo dorobię w końcu te kółka, dodam dyszel, zaprzęgnę konia (choć przy mojej wadze to kucyk wystarczy) i pojadę w świat.
Jako ten, co dźwigał 40 kilo,
a mógł mniej.

toolchest 3 (Kopiowanie)